Metody zdobywania poleconych

Przypomnienie zasady systemu

Jeśli wyjaśnienie w wprowadzeniu nadal nie jest dla Ciebie jasne z pewnością wszystko zrozumiesz na przykładzie:
Przypuścmy, że Jan Kowalski jest naszym poleconym
w firmie z 1 poziomem = 20%

 • Jan Kowalski zarabia 1$
 • My zarabiamy 20 centów.

  W PTR'ach częściej spotykamy się z wielopoziomowym systemem, dzięki czemu tworzymy siatkę poleconych. Poleconym II poziomu nazywamy, osobę, której program polecił nasz ref z poziomu pierwszego. Wrócmy do Jana:
  Kowalski jest naszym poleconym w firmie z 3 poziomami wynoszącymi kolejno
  I lv - 30%
  II lv - 20%
  III lv - 10%
  Jan Kowalski poleca program Jackowi Nowakowi, tak więc Jacek zarabia dla Jana ale również i dla nas jako polecony poziomu drugiego (20%). Jeśli Jacek znowu komuś poleci program, i zdobędzie refów to Ci staną sie dla nas ref'ami IIIlv (10% zysku).

  Tak więc widać, że wystarczy polecić program kilku osobom, a nasze drzewo poleconych samo zacznie rosnąć. Dzięki temu można utworzyć siatkę poleconych, która pomnaża nasze zyski. Zysk głównie zależy od warunków firmy. Są firmy które mają tylko jeden poziom poleconych, ale wynosi on wtedy bardzo dużo (nawet i 100%). Jeśli firma ma dużo lv'eli to zazwyczaj te ostatnie mają bardzo niski procent (np. 1%). Zarobki z poleconych w "zarobkach" uaktualniane są zazwyczaj raz na dzień aby nie obciążać serwerów.

  Graficzne przedstawienie 3-poziomowej siatki poleconych

  Promowanie i zdobywanie poleconych

  Aby komuś polecić firme potrzebujemy swojego linku referencyjnego (reflink). Znajdziemy go w zakładce "Centrum Poleconych" albo "Polecaj Nas". Link wygląda zazwyczaj następująco: http://adres_programu/pages/index.php?refid=nasz-login. Każda osoba, która zapiszę się z tego linku staje się naszym poleconym. Jeśli osoba nie zapisze się odrazu, lecz wejdzie na strone za 2h nie poprzez reflink mimo to prawdopodobnie stanie się poleconym z powodu ciasteczek w przeglądarkach.

  Pierwszym i najprosztszym sposobem zdobycia poleconych jest polecanie programu. Możemy to robić bezpośrednio, czyli np. poprzez gadu-gadu lub przez różne ogłoszenia w internecie, np. na forach uważając na regulaminy każdej ze stron.

  Bardzo skuteczną, efektywną metodą jest promocja programów PTR w innych programach tego typu za pomocą reklam. Skuteczność reklamy, może i nie jest powalająca lecz ewentualni poleceni są już zaprawieni w get-paid, a takich warto mieć pod sobą. Należy pamiętać, że nie musimy wydawać ani grosza na reklamę ponieważ programu udostępniają możliwość zakupu reklam z zarobków. Ogólnie przyjętą, najbardziej efektowną reklamą jest mailing. Najlepiej wybierać mailing do wszystkich userów. Sekcje reklam z zarobków szukamy w menu serwisu, "Reklama" na stronie głównej jest to opcja dla reklamodawców zewnętrznych, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy my nimi byli. Tak więc do wypełnienia zazwyczaj są następujące pola:

  Komentarz do admina/dodatkowe info - Jak sama nazwa wskazuje jest to notka dla admina, np. z prośba o wysłanie o określonej porze, pole można pozostawić puste lecz kulturalniej będzie wstawić tam jakiekolwiek pozdrowienia.

  Opis/Temat maila - Bardzo ważne jest aby nasza reklama była chwytliwie zatytułowana. Temat maila do pierwszy czynnik, który wpłynie na to czy user zainteresuję się reklamowaną stroną. Dobrym sposobem jest wzmianka o najlepszym atucie programu np. "Minimum tylko 1zł", "Wysoka stawka za maila".

  Link/URL - Tu wstawiamy nasz link refferencyjny z http:// na początku.

  Treść - Zawartość naszej reklamy. Można przyjąć wiele strategii reklamowania. Niektórzy preferują bardzo króki opis (czasami kilka wyrazów), który pobudza wyobraźnie i ciekawość odbiorcy np. "Zobacz sam". Inni zaś stosują rzetelne i szczegółwe opisy programów i warunków które oferują. W przypadku takiej opcji warto znać podstawy html, aby pogrubić wartości liczbowe, użyć kolorów czy wstawić grafike. Rzadziej choć z dobrym wynikiem stosowane są pojedyncze grafiki w treści, które są banerem lub tzw. "promo page". Nie warto kłamać lub zbytnio koloryzować warunków programu, taki polecony po zapisie zawiedzie się i nie będzie aktywny.

  Inną metodą jest promocja banerami. Również możemy kupić je z zarobków w innej firmie. Strategie są dwie. Tradycyjna, w url banera wpisujemy adres obrazka (http://adres_programu/images/baner.gif),a w adres do strony nasz reflink. Warto nie bagatelizować nazwy reklamy, ponieważ zanim wyświetli się baner jest ona widoczna dla użytkowników przez krótki moment. Druga opcja to baner tekstowy- czyli zamiast banera umieszczamy krótki tekst. Wtedy w url banera należy wpisać "http://yourhost.com/image.gif", a w notce admina wspomnieć, iż ma to być baner tekstowy (na wszelki wypadek). W tym przypadku nazwa reklamy stanie się również banerem tekstowym.

  Rotacja banerów na dłuższą mete jest najlepszę metodą promocji. Zasada zamawiania jest praktycznie taka sama jak w ptc. Warto wykupić rotacje banerów, aż do osiągnięcia określonej liczby kliknięc, a nie wyświetleń.

  Innymi metodami są płatne zapisy, rotacje strony w ptp, recenzowanie i inne. Warto wypróbować każdą i samemu ocenić skuteczność każdej z nich. • Opisy programów: Bez-minimum.info || Świat-Reklam.net || Adbiznes.com ||Złotówka.info || PayPerUse.eu
  Artykuły: Skuteczne metody zdobywania poleconych || Wszystko o PTP!
  Reklama: