Wprowadzenie

Ogólnie o get-paid

Samo get-paid, a jak częściej się określa GPTR (ang. Get Paid To Read) to 'zarabianie za czytanie'. Sytem polega na dzieleniem się z użytkonikami zyskami ze sprzedaży reklam. Tak więc, inaczej mówiąc reklamodawcy płacą nam za oglądanie swoich reklam. Programy Get-Paid w większości przypadków zwiększyły liczbę możliwości zarobku, aby zachęcić do udziału większą liczbę osób, jak i rozszerzyć oferte reklamową dla klientów. Na tej stronie zostały opisane wszelkie ważniejsze formy zarobku wytępujące w polskich programach wraz z przykładami stron, które je posiadają.

PTR

PTR'y to krótsza nazwa programów GPTR. Jak już zostało wspomniane wyżej PTR to programy płacące za czytanie reklam mailowych. Każda reklama ma określoną wartość, często widoczna jest w temacie wiadomości e-mail. Potwierdzeniem przeczytania reklamy jest kliknięcie w specjalny link, który znajduje się na końcu opisu reklamowego. Odnośnik ten przenosi użytkownika na reklamowaną stronę, do której dołączona jest ramka- biały pasek u góry strony. W owej ramce znajdziemy informację o ilości czasu, którą musimy spędzić na stronie. Zazwyczaj nie jest to więcej niż 30 sekund, a niektóre programy zrezygnowały całkowicie z timerów. W PTR'ach czasami wysyłane są maile sprawdzające, o ujemnej wartości, których bezwględnie nie wolno klikać. Sprawdzają one naszą uczciwość. Gdy niechcemy zapałniać reklamami naszej skrzynki pocztowej, zalecam założenie odzielnej (najbardziej preferowany jest gmail od google) lub skorzystanie ze skrzynki wewnętrznej na stronie PTR- inbox. W drugim przypadku maile czytamy w dowolnym momencie pamiętając, że maile mają zazwyczaj 14 dni ważności.

Przykłady stron nię będą podawane ponieważ wszystkie omawiane programy są stworzone na podstawie PTR i wysyłają maile reklamowe.

Ref System

Warto wspomnieć na samym początku o systemie poleconych, potocznie zwanymi 'refami' (ang. referalls). Poleconym w danym programie staje się osoba, która zapiszę się ze specjalanego linku. Graficzne przedstawienie siatki poleconych.

Dzięki poleconym zyskujemy wiele profitów:

  1. Określony procent jego zarobków (bez uszczerbku na jego stan konta) przez cały czas gdy jest aktywny.
  2. Poleconych na kolejnych poziomach, czyli osoby, które zaprosił do programu nasz ref z poziomu pierwszego. Uzyskujemy również dodatkowy % z takich poleconych. Opcja nie dotyczy programów z jednym poziomem poleconych.
  3. Jednorazową premie za polecenie (dotyczy niektórych programów).
  4. Szanse na zwycięstwo w konkursach poleconych, czyli konkursach polegających na zdobyciu jak największej liczby poleconych.
Przykładowa siatka poleconych w programie Bez-minimum.info. 214 poleconych zostało poleconych bezpośrednio, 2680 to poleceni zdobyci bez ingerencji właściela konta- reffale polecnych z 1lv. Piorytet darmowych poleconych, to profit płynący z konta premium.

Przykłady stron:

Więcej o systemie poleconych i technikach ich zdobywania znajdziesz tutaj.

PTC

To właśnie w PTC znajduje się sedno określenia 'zarabiania na klikaniu'. PTC czyli Paid To Clic, co znaczy płacenie za kliknięcia. Użytkownik ma do dyspozycji sekcje płatnych klików- banerów reklamowych. Zasada jest podobna jak w e-mailach reklamowych z tym, że tu zamiast specjalnego linku mamy banery reklamowe, które przekierowywują nas na stronę reklamodawcy. Fragment sekcji w PTC w programie Świat-Reklam.net. W przykładzie widzimy baner tekstowy i graficzny.

W przypadku PTC wartość reklam jest mniejsza, równolegle minimalny czas na stronie wynosi średnio 10sekund. Czasami serwisy zezwalają na otwarcie więcej niż jedą reklam jednocześnie. Kliknięcia odnawiają się najczęsciej co 24h, oczywiście jeśli nie osiągneły limitu wejść. Uwaga: Zdarzają sie również reklamy o ujemnej wartości.

Przykłady stron:

PTS

Paid To Signup czyli inaczej płatne zapisy. Bardzo zyskowna forma zarobku: polega na zapisaniu się do określonej strony, z określonego linku, który najczęściej jest reflinkiem. Po zapisie należy wysłać treść maila, który otrzymaliśmy po rejestracji. Służy on weryfikacji, lecz przy akceptowaniu zapisów admin zazwyczaj opiera się na informacjach od reklamodawcy. W zależności od programu, zapisy wymagają określonej aktywności lub każda oferta ma odrębne warunki. Z powodu czasochłonnego procesu weryfikacyjnego oraz częstych prób oszustwa admini często rezygnują z PTS w swoich serwisach.

Przykłady stron:

PTR

PTR drugi raz? Jedynie zbieżność w nazwie. Nie chodzi tym razem o Paid To Read ale o Paid To Review. Jest to rzadko spotykana metoda zarabiania w Polskich PTR'ach, mimo, że Płatne Recenzje przynoszą wiele profitów dla reklamodawcy,
a równolegla są łatwe do wykonania dla userów. Zasada jest prosta: user dostaje za zadanie napisanie recenzji o reklamowanej stronie. Jest to poprostu komentarz o stronie, na który wgląd ma właściel strony reklamowej. Dzięki temu zyskuje wejścia, komentarze i zapisy jeśli regulamin danego programu wymaga rejestracji w komentowanym programie. W niektórych zagranicznych programach, np. w DonkeyMails.com zarabianie w 'PTR' polega na wykonaniu pewnych zadań i odpowiedzi na weryfikujące pytanie.

PTP

Paid To Promote to jedna z najbardziej zyskownych metod zarabiania w get-paid lecz często wydaje się zbyt skomplikowana. Nic bardziej mylnego! Wymaga bardzo małego wkładu pieniężnego (choć nawet i zerowego gdy kupujemy reklamy z zarobków) i niewielkiej ilości czasu. W skrócie polega na promocji, czyli umieszczaniu specjalnego linku ptp na stronach, które zostały zaakceptowane przed administratora. Następnie otrzymujemy kredytki za wejścia w ten link przez inne osoby. Tu warto wspomnieć o dwóch sposobach naliczania, unikalnych (tylko UV) i nieunikalnych. Unikalne wejścia to tylko kliknięcia osób, które przez ostatnie 24h nie wiedzieli żadnego linku ptp z danego programu. Promowanie te jest trudniejsze ale kilka razy lepiej opłacane i w podsumowaniu oba naliczania wychodzą prawie na równo. Dla początkujących polecamy programy z naliczaniem nie tylko unikalnych. Więcej szczegółów, metody promocji oraz zestawienie programów znajdziesz TUTAJ.

Przykłady stron:

Surf


<- Powrót do góry strony


Opisy programów: Bez-minimum.info || Świat-Reklam.net || Adbiznes.com ||Złotówka.info || PayPerUse.eu
Artykuły: Skuteczne metody zdobywania poleconych || Wszystko o PTP!
Reklama: